вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane prędko się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od właściwego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий