пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic dobrze nie podkreśli linii trawy czy tez kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Nadzwyczaj duże, albowiem prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby przesłania pobliskie budynki oraz ulice. Aby zrobić taki plot rośliny sadzimy naokoło krawędzi posiadłości. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która dodatkowo dostarcza orzechy. Jeśli wolimy ażeby nasze zielone plot było niesłychanie wybujałe zaś przy okazji wąskie to w cieniu powinno się je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego a także klonu polnego. Pamiętajmy także, że kiedy rośliny nas przerosną, ich redukowanie będzie dosyć kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie uwydatni projektu trawy lub kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe nie zawsze mogą dobrze wzrastać w określonych terenach, małe krzewy potrafią utrzymać kwieciste bogactwo w wyznaczonym miejscu lub osłonią gołe placki gleby. Schludnie ukształtowany niewielki żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je zgrabne jabłuszka, które można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie ewentualnie wysokie zielone ogrodzenia można pozyskać z drzew iglastych.

Niestety, krzewy z tej klasy bywają o wiele bardziej kosztowne niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje miejsce zacienione cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, jednakże jego formę Fastigiata Robusta wolno zostawić sam jeden.Powinien się ekspresowo dojrzewał tudzież ocali filarowy kształt.

Gdyby wasz kącik jest nadzwyczaj zacieniony, wskazane jest aby zielony palisada rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektórego z cienioznośnych klasów maja kategorii o płowych albo różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są w najwyższym stopniu zrozumiałego w słońcu, niemniej jednak nawet w chłodzie korona drzewa zostają dosyć jasne, mało co oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий